Internet jest jednym z najbardziej docenianych wynalazków XX wieku. Dzięki niemu możemy łączyć się z kimś kto znajduje się w po drugiej stronie świata, mamy dostęp do bieżących informacji ze świata czy kraju, ale Internet to także miejsce, gdzie na potencjalnego użytkownika czyha wiele niebezpieczeństw.
Bezpieczeństwo w internecie jest tematem, który coraz częściej zajmuje wielu ludzi związanych z różnego rodzaju technologiami. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że jesteśmy podłączeni do internetu nie tylko poprzez komputery stacjonarne, ale obecnie także poprzez telefony komórkowe czy laptopy. Korzystamy z tego dobrodziejstwa często a nawet nachalnie.
cyberprzemoc
Co grozi nam w internecie? Utrata naszych plików, włamania do naszego systemu, inwigilacja naszych telefonów i komputerów, i jedno z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń jakim jest cyberprzemoc.
Poprzez to jakże potrzebne medium zastraszane są dzieci, młodzież, ale także dorośli, dzieje się tak dlatego, że Internet oferuje dużo swobody i może to prowadzić niektórych ludzi do zachowywania się w sposób, jakiego nigdy nie prezentują publicznie.
Cyberprzemoc w Internecie może mieć różnego rodzaju podłoże. Może ona polegać na umieszczaniu zdjęć, filmów czy komentarzy, które powodują, że ofiary czują się przestraszone i zdenerwowane. Zdarza się, że bezpieczeństwo w Internecie zostaje naruszone poprzez włamanie się do kont osobistych ofiary. Ci, którzy się znęcają, z łatwością ukrywają swoją tożsamość, to zachęca ich często do kontynuowania procederu.
Zdarzają się także zachowania polegające na nękaniu. Ofiarami są najczęściej dziewczęta i kobiety. Mogą być one nękane przez byłego chłopaka, partnera, który nie potrafi się pogodzić z ukończeniem związku. Do tego typu zachowań dochodzi także wtedy, gdy zachwiana zostaje przyjaźń. Zaufana osoba z łatwością wykorzystuje w akcie zemsty powierzone jej informacje, którymi zaczyna się dzielić publicznie. Nękanie może być także zupełnie przypadkowym zdarzeniem.
Kolejnym przykrym sposobem znęcania się w Internecie jest wysyłanie zdjęć i filmów o treściach erotycznych. Te obrazy i zdjęcia mogą być pozyskane przez byłego chłopaka lub byłą dziewczynę. Mogą być to także zdjęcia dotyczące nieznajomych.
Bezpieczeństwo w Internecie w dużym stopniu zależy zatem od tego jak wiele informacji dostarczymy tam o nas my sami.

One Thought on “Cyberprzemoc w Internecie

  1. Ewa51 on 7 listopada 2016 at 19:10 said:

    nie rozumiem skad sie biora ci wszyscy ludzie ktorzy probuja oszukiwac, czy oni nie maja sumienia?! Dobrze, że są takie strony jak ta, które przestrzegają przed takimi rzeczami

Dodaj komentarz

Post Navigation