inwigilacjaInwigilacja ogólnie rzecz ujmując to działania, które mają na celu śledzenie danej osoby. Jest bardzo popularna w państwach o ustroju totalitarnym. Za jej sprawą władza ma pełny dostęp do życia swoich obywateli – także prywatnego. Jest to także narzędzie, które pozwala na ich kontrolowanie.  Jest to także podstawowe źródło działania detektywów, policjantów czy służb specjalnych.  W jej skład wchodzą najrozmaitsze przyrządy takie jak np. kamery, różnorodne podsłuchy itp.

Wielu z nas słyszało lub czytało o sytuacji, w której to mąż lub żona wynajęli detektywa, który miał zidentyfikować rzekomego kochanka drugiej połowy. Nie zawsze mieli oni stu procentową pewność w jego istnienie, a wynajęcie detektywa pozwoliło rozwiać im wszelkie wątpliwości. Detektyw posługuje się bardzo różnymi sprzętami, ponieważ klienci chcą mieć niezbite dowody, które mogą wykorzystać np. w sądzie lub do prywatnych celów. Spotkałam się już z tym, że niektórzy podejrzewali, że są śledzeni, ponieważ wyczuli obecność pewnej osoby, która porusza się za nią krok w krok. Obawy tej osoby potwierdziły się i faktycznie przez kilka dni musiała ona radzić sobie z obecnością detektywa, który myślał, że jest zupełnie niezauważony.  W dzisiejszych czasach metody podglądów są na wysokim poziomie i rozwijają się z tygodnia na tydzień. W ofercie specjalnych sklepów detektywistycznych możemy znaleźć różnorodne produkty do inwigilacji. Począwszy od podsłuchowych długopisów po ukryte kamery zakamuflowane w ubraniach. Wybór jest ogromny. Trzeba jednak najpierw zastanowić się czy taki sprzęt jest nam naprawdę potrzebny.


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/kupione/public_html/locked.pl/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 863

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/kupione/public_html/locked.pl/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 863

2 Thoughts on “Inwigilacja – co to takiego?

  1. Karol on 6 września 2014 at 03:17 said:

    Ciekawy temat. Warty omówienia na wielu płaszczyznach. Czekam na kolejne wpisy.

  2. Jeszcze trochę to z domu ludzie będą się bali wychodzić. Wszędzie tylko inwigilacja, namierzanie, lokalizatory i podsłuchy.

Dodaj komentarz

Post Navigation