Dzisiejsza technologia daje wiele możliwości, co widać szczególnie po rozwoju telefonów komórkowych, które w krótki czasie z nieporęcznych “cegieł stały się doskonale dziś znanymi smartfonami. Ponieważ są one ściśle powiązane z usługami sieciowymi, daje to różne możliwości – lokalizacja telefonu jest odnotowywana przez wiele znajdujących się na nim aplikacji.

Jak namierzyć telefon?
Namierzenie telefonu jest możliwe na kilka sposobów, jednak we wszystkich warunek jest jeden – dany aparat musi być włączony, aby było to możliwe. Systemy pozwalające na namierzenie telefonu to między innymi badanie sygnału płynącego z karty SIM oraz wykrywanie transferu danych. Po co ktoś miałby chcieć to robić? Namierzanie telefonu przydaje się w wielu sytuacjach – na przykład, gdy cenny aparat zostanie zgubiony lub skradziony. Często też rodzice starają się poznać, jaka jest lokalizacja telefonu ich dziecka, co pozwala sprawdzić, gdzie ono się znajduje.

Namierzanie telefonu za darmo
Jest możliwa lokalizacja telefonu za darmo przy użyciu kilku stron. W każdej chwili będzie można sprawdzić, gdzie znajduje się smartfon, jednak namierzanie telefonu tym sposobem wymaga, aby był on online. W przypadku modeli w których nie ma gsm lub są one wyłączone nie będzie to działać.
Warto też sprawdzić strony operatora sieci, w której znajduje się dane urządzenie. Niektórzy udostępniają narzędzia i wskazówki, jak namierzyć swój telefon.

Niebezpieczeństwa z namierzania
Niestety, niektóre osoby stosują aplikacje i sposoby do namierzania telefonów w nielegalny sposób, śledząc niczego nieświadome osoby. Lokalizacja telefonu zdobyta w ten sposób służy często niecnym celom, dlatego też zarówno aplikacje do lokalizacji, jak i narzędzia operatorów dokładnie weryfikują, kto chce pozyskać informacje na temat lokalizacji danego numeru. Dlatego też gdy wypełnia się formularz dotycząc takiej usługi, może być konieczne odpowiedzenie na szereg pytań weryfikujących – co ma upewnić, że nikt niepowołany nie będzie namierzać wybranego numeru.

Jak wspomniano wcześniej, telefony bez gsm (np. w amerykańskich sieciach) znacznie trudniej zlokalizować, jednak nie jest to niemożliwe, Wymaga to jednak znacznie bardziej zaawansowanych technologicznie działań niż namierzanie współczesnego, wypełnionego aplikacjami smartfona.

Dodaj komentarz

Post Navigation