Internet może być mylącym i niebezpiecznym miejscem. Bez  odpowiedniego zabezpieczenia oraz wiedzy, wielu ludzi staje się ofiarami  pornografii, drapieżników, oszustw internetowych, wirusów internetowych i oprogramowania szpiegującego.
zagrozenia
Co zrobić, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w internecie? Przede wszystkim za wszelką cenę należy chronić swoją tożsamość. Na początek dobrze jest przemyśleć wybór haseł, które używamy logując się na różne strony, do poczty internetowej, sklepów internetowych czy wreszcie banków oraz miejsc, w których dokonujemy jakichkolwiek płatności, a także komunikatorów i portali społecznościowych. Dobrze jest wygenerować takie hasło, które nie będzie w żaden sposób związane z datami urodzin czy imionami członków naszej rodziny. Powinna to być raczej skomplikowana kombinacja znaków, cyfr i liczb. Nie powinniśmy także korzystać z tego samego hasła podczas logowania się w różne miejsca.
Należy pamiętać podczas instalacji programów o czytaniu informacji telemarketingowych. Pomijanie tego powoduje instalowanie dodatkowych składników, które zaśmiecają komputer, powodują także śledzenie naszych ruchów w przeglądarce.
Dobrze jest także pamiętać o tym, aby nie podawać danych osobowych, jeśli nie jest to konieczne. Szczególnie należy uważać podczas podawania numerów kard kredytowych, kont bankowych i adresowych. Bezpieczeństwo w internecie w dużym stopniu zależy od naszej czujności i odpowiedzialnych zachowań, ale także pogłębianiu wiedzy o zaistniałych zagrożeniach. Dobrze jest brać sobie do serca wszelkie informacje ostrzegawcze, które płyną ze stron naszych banków.
Korzystając z Internetu przez cały czas należy mieć oczy otwarte i być wyczulonym na wszelkiego rodzaju oszustwa. Dotyczy to również spamu, który wpada do naszej e- mailowej poczty. Należy za wszelką cenę wystrzegać się odpowiadania na różnego rodzaju zachęty udziału w konkursach i dokonywania zakupów, udziału w quizach itp.
Pod żadnym pozorem nie należy brać udziału w loteriach zagranicznych czy odpowiadać na e-maile, które zachęcają nas do jakiegokolwiek transferu pieniędzy.
Bezpieczeństwo w internecie w dużym stopniu zależy także od tego
jakie informacje udostępniamy na portalach społecznościowych jak
Facebook, Twitter, Google+, Instagram czy LinkedIn.

One Thought on “Jak zapewnic sobie bezpieczenstwo w Internecie

  1. zbyszek81 on 7 listopada 2016 at 19:09 said:

    interesująca strona

Dodaj komentarz

Post Navigation